Nowa Rapida 105

W styczniu br. w Białostockich Zakładach Graficznych rozpoczęła pracę nowa, 4-kolorowa arkuszowa maszyna offsetowa KBA Rapida 105-4. To już trzecia maszyna marki Koenig & Bauer zasilająca nasz park maszyznowy. Nowa KBA Rapida 105-4 jest wykorzystywana przede wszystkim do drukowania wielokolorowych albumów, znacznie powiększając w tym zakresie nasze moce produkcyjne.

kba-rapida-105-bzgraf-bialystok-002
Na zdjęciu od lewej: Halina Samotik (BZGraf), Michał Drożdż (KBA CEE), Waldemar Lipka (Kompap SA), Antonina Kuchlewska (BZGraf), Jan Korenc i Grzegorz Szymczykowski (obaj KBA CEE)

Realizujemy wielokolorowe pozycje w oprawie złożonej, nie stroniąc też od prac jednobarwnych i oprawy prostej (klejonej, szytej oraz zeszytowej). Nasz park maszynowy pozwala nam na zadrukowanie w ciągu miesiąca 8 mln arkuszy oraz wykonanie 300 tys. książek w oprawie złożonej i zintegrowanej a także 220 tys. w oprawie prostej. Tak wysoka wydajność drukarni wynika z odpowiedniego wyposażenia, w skład którego wchodzą m.in. trzy pełnoformatowe maszyny KBA Rapida. Pierwsze dwie zostały tu dostarczone w latach 1998 i 2001, trzecia – na początku br.
Mówi Waldemar Lipka, prezes Kompap SA: „Dokonując wyboru nowej maszyny do drukarni w Białymstoku braliśmy pod uwagę oferty trzech, a w finalnej fazie – dwóch dostawców. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na propozycję firmy KBA CEE, która zaproponowała nam rozwiązanie o najlepszej relacji jakości do ceny”.

Halina Samotik, członek zarządu i dyrektor ds. produkcji Białostockich Zakładów Graficznych, dodaje: „Mamy pozytywne, wieloletnie doświadczenia z maszynami KBA Rapida. Są one wytrzymałe, solidne, ekonomiczne w eksploatacji i przyjazne w obsłudze – nasi maszyniści bardzo dobrze sobie z nimi radzą. Ważne jest również to, że wiele kwestii technicznych jesteśmy w stanie rozwiązywać we własnym zakresie”.
Nowo zakupiona maszyna – pełnoformatowa KBA Rapida 105-4 – wyposażona w cztery zespoły drukujące i szereg systemów usprawniających oraz automatyzujących jej pracę. Są wśród nich: termostatowanie układów farbowych, automatyczne urządzenie tkaninowe do mycia cylindrów dociskowych i gumowych, stanowisko kierowania ErgoTronic z systemem ErgoTronic Colordrive służącym do automatycznej regulacji nafarbienia w trybie online oraz system LogoTronic CipLinkXServer do wstępnego nastawiania profili kolorystycznych przed wykonaniem pierwszej odbitki.

„Maszynę KBA Rapida 105-4 zakupiliśmy, aby zwiększyć nasze moce produkcyjne w zakresie wielokolorowych albumów” – wyjaśnia Halina Samotik. Warto dodać, że nominalna prędkość maszyny wynosi 16 tys. arkuszy B1, obsługuje ona podłoża drukowe o grubości z zakresu 0,06-0,7 mm.

Jan Korenc, prezes KBA CEE, dodaje: „Cieszymy się, że zarząd Białostockich Zakładów Graficznych po raz kolejny zdecydował się na zakup maszyny sygnowanej logiem Koenig & Bauer. Tym bardziej, że od dostawy poprzedniej maszyny tego producenta upłynęło nieco czasu. Mamy nadzieję, że zaawansowane rozwiązania technologiczne, jakie pojawiły się w naszej ofercie w ciągu tych lat, i które znajdują zastosowanie w produkowanym sprzęcie, w bezpośredni sposób przełożą się na wydajność i jakość usług oferowanych przez Białostockie Zakłady Graficzne. Kierownictwu drukarni życzymy dalszych sukcesów rynkowych i realizacji ambitnych planów rozwoju”.

Źródło: printinpoland.com

photo-page-rapida-105-01-001

Cień

NASI KLIENCI:

© Copyright 2019 BZGraf Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie zdjęć lub treści bez zezwolenia zabronione.
Projekt i wykonanie Clouds Studio Graficzne